شماره تماس : از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب ۷۶۷۰۳۵۵۷-۰۲۱

لولای بادبزنی

۲۷۵

از لولای بادبزنی برای اتصال بخش های متحرک وسایل چوبی در حین ساخت استفاده می شود مانند متصل کردن درب یا پنجره به چهارچوب کاربرد دارد که هر لولا دارای دو قسمت است که یک قسمت آن به بدنه و دیگری به خود در یا وسیله چوبی متصل می شود و به وسیله ی یک پین که در میان این دو قسمت قرار دارد دو بخش لولا حرکت می کنند لولا ها انواع مختلفی دارند و باید متناسب با نوع، وزن و طرح در یا سازه چوبی انتخاب شوند.

لولای بادبزنی چه ویژگی دارد

اگر از این نوع لولا در درب های ساختمانی استفاده شود می توان آن ها از هر دو جهت باز و بسته کرد زیرا این نوع لولا دو محور و دور مرکز گردش دارد زمانی که درب هایی که از این نوع لولا در آن ها استفاده شده است باز و یا بسته شوند به طور خودکار بر می گردند و در یک ردیف قرار می گیرند که بیش تر در بیمارستان ها و درب های آشپزخانه کاربرد دارند.

لولای بادبزنی چه کاربردی دارد

یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده از لولاها در باز و بسته کردن در های ساختمانی است که در هر ساختمان درب ها از جنس های مختلفی ساخته شده اند که وزن های متفاوتی دارند و به همین دلیل است که شناخت انواع لولا ها و خصوصیاتشان ضروری است یکی از مدل های لولا ، لولای قابلمه ای است که در سه اندازه متفاوت 3، 3.5 و 4 اینچی موجود است که لولای پاشنه و لولای تخت مدل های دیگر لولا هستند که در این گروه قرار می گیرند.

از لولای تخت برای ساخت وسایل چوبی مانند انواع جعبه ها استفاده می شود و از لولای پاشنه در ساخت کمد های شیشه ای کاربرد دارد. به طور معمول لولا های موجود در بازار در سه رنگ طلایی، نقره ای و زیتونی هستند که بسته به رنگ درب های ساختمانی و یا سازه های چوبی یکی از رنگ ها انتخاب میشود.

لولا ها از چه قسمت های تشکیل شده اند

هر لولای بادبزنی دارای قسمت های مختلفی است که هر کدام خصوصیت و کارایی متفاوتی دارند دو برگ و یک پین اجزای تشکیل دهنده یک لولای ساده هستند که بر روی برگ های آن سوراخ ها به نحوی ایجاد شده اند که پیچ ها بعد از بسته شدن به طور کامل با سطح برگ مماس باشند و به اصطلاح به آن حالت خزینه ای گفته می شود.

قسمت پین لولا به گونه ای ساخته می شود که دارای حالتی لقی باشد به این دلیل که حرکت لولا میان در و کلاف جعبه بعد از آن که به صورت صحیح نصب شد بدون اصطکاک و روان باشد و این لقی باعث می شود که در روان تر و راحت تر حرکت کند.

طول و عرض و ضخامت لولا بر روی کیفیت کار و مکانیک درب تاثیر گذار است.

در نصب لولا ها دو نکته مهم وجود دارند نکته اول این است که با استفاده از کولیس باید طول و ضخامت لولا اندازه گرفته شود به خصوص در سازه های چوبی نظیر جعبه جواهرات یا جعبه های که از 50 سانتی متر کوچکتر هستند و نکته دوم این است که در درب وسیله یا درب ساختمانی به اندازه طول و ضخامت لولا با استفاده از مغار سوارخ ایجاد کرده به نحوی که فاصله مرکزی لولا در بیرون قرار بگیرد.

مطالب مرتبط

لاستیک epdm

۲۵۹

لاستیک nbr

۳۰۱

یراق آلات کرتین وال

۳۹۹

یراق اسپانیولت

۳۰۵

لولای بادبزنی

۲۷۵

دایکاست

۳۲۵